A Tata Steel Chess 2016 szuperverseny harmadik fordulója után az amerikai világbajnokjelölt Fabiano Caruana félpontos előnnyel vezet. A mai játéknapon bonyolult küzdelemben nyert az angol Michael Adams ellen. Nagy érdeklődés kísérte a legfiatalabb résztvevő kínai Wei Yi és a norvég világbajnok Magnus Carlsen partiját, a spanyol megnyitás Marshall támadásában döntetlennel ért véget az összecsapás. Pontosztozkodás született az amerikai Wesley So és az orosz Szergej Karjakin, a holland Loek van Wely és az orosz Jevgenyij Tomasevszkij játszmákban is. Döntetlennel zárult a kínai derbi, Ding Liren és Hou Ji-fan partija is. A cseh David Navara nehéz perceket okozott a holland Anish Girinek, szép áldozattal került előnybe, de időzavarban „megkegyelmezett” ellenfelének. Az azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarov nyerőesélyes állásban döbbenetes elnézéssel kikapott az ukrán Pavel Eljanovtól.

12507117_1161953677148947_2305281569364641470_n

A Wijk aan Zee-ben zajló szuperverseny harmadik játéknapján a legnagyobb érdeklődéssel kísért partiját a kínai Wei Yi és a norvég világbajnok Magnus Carlsen játszotta. A világelső a spanyol megnyitás Marshall támadását játszotta meg, a kínai titán remekül felkészült, az elméleti párbajban jól állta a sarat. Kisebb időzavarban átengedte a kezdeményezést, a bástyavégjátékban azonban pontos védekezéssel elérte a döntetlent. A címvédő világbajnok harmadszor remizett.

12512611_1161952310482417_5458768991750325942_n

Bonyolult küzdelemben az amerikai Fabiano Caruana megszerezte második győzelmét. Az angol Michael Adams kecsegtető állásban rossz tervet választott, az időzavar befejezése után már Caruana pozíciója volt jobb, sötét vezérszárnyi gyengeségei eldöntötték a pont sorsát. Az amerikai világbajnokjelölt félpontos előnnyel vezet.

A fordulóban a szerencse rámosolygott az ukrán Pavel Eljanovra. Az azerbajdzsáni Sahriyar Mamedgyarov jól megjátszott partiban nyerőesélyt ért el, de döbbenetes hibát vétett, elnézte a bástyáját.

12439331_1161954300482218_5182879941570813354_n

A cseh David Navara kitűnő taktikus hírében áll, ezt a holland Anish Girivel vívott partijában is bizonyította. Taktikai csapásokkal anyagi előnybe került, de kisebb időzavarban „megkegyelmezett” ellenfelének. Navara a videó tanúsága szerint örült a jó partinak, Giri a szerencsésnek nevezhető megmenekülésnek.

Még három partiban született pontosztozkodás. Az amerikai Wesley So és az oorsz Szergej Karjakin a katalán megnyitásban elméleti párbajt is vívott. A kínai derbin az exvilágbajnoknő Hou Ji-fan gond nélkül remizett Ding Lirennel. A holland Loek van Wely az orosz Jevgenyij Tomasevszkijjel 30 lépésben kötött békét.

A 3. forduló eredményei:
Wesley So (amerikai, 2773) – Szergej Karjakin (orosz, 2769) döntetlen (Katalán megnyitás, 44)
Ding Liren (kínai, 2766) – Hou Ji-fan (kínai, 2673) döntetlen (Ragozin védelem, 37)
David Navara (cseh, 2730) – Anish Giri (holland, 2798) döntetlen (Grünfeld védelem, 42)
Fabiano Caruana (amerikai, 2787) – Michael Adams (angol, 2744) 1 – 0 (Nimzoindiai védelem, 66)
Wei Yi (kínai, 2706) – Magnus Carlsen (norvég, 2844) döntetlen (Spanyol megnyitás, 60)
Sahriyar Mamedgyarov (azerbajdzsáni, 2747) – Pavel Eljanov (ukrán, 2760) 0 – 1 (Félszláv védelem, 38)
Loek van Wely (holland, 2640) – Jevgenyij Tomasevszkij (orosz, 2728) döntetlen (Vezérindiai védelem, 30)

1.Fabiano Caruana 2,5 pont
2-3. Ding Liren és Wesley So 2 pont
4-11. Magnus Carlsen, Hou Ji-fan, Szergej Karjakin, Wei Yi, Jevgenyij Tomasevszkij, Loek van Wely, Pavel Eljanov David Navara és 1,5
12-13. Anish Giri és Sahriyar Mamedgyarov 1